31 lipca 2021

Centrum Miasta

Sami tworzymy internet

Polsat NEWS

Polsat News – Wiadomości – Polska Kanał RSS Polsat News – Wiadomości – Polska

 • Pogoda na niedzielę. Możliwe trąby powietrzne
  on 31 lipca 2021 at 8:02 pm

  W niedzielę będzie nadal burzowo, szczególnie na południu, w centrum i wschodzie kraju – powiedziała synoptyczka Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Małgorzata Tomczuk. Niewykluczone, że pojawią się trąby powietrzne. Temperatura w dzień może wynieść do 30 st. C na Podkarpaciu.

 • Koronawirus – Raport Dnia. Sobota, 31 lipca
  on 31 lipca 2021 at 7:29 pm

  Francuska policja użyła gazu łzawiącego wobec protestujących, którzy w paryżu sprzeciwiali się wprowadzeniu certyfikatów covidowych jako warunku wejścia do kin czy restauracji, w Polsce rośnie liczba zakażeń, a Włosi zapraszają na lody zaszczepionych.

 • 77. rocznica Powstania Warszawskiego. “Chylimy czoło przed poległymi”
  on 31 lipca 2021 at 6:38 pm

  Chylimy czoło przed poległymi i pomordowanymi w Powstaniu Warszawskim, oraz tymi, którzy odeszli, zarazem ciesząc się, że możemy być obok powstańców Warszawskich – powiedział w sobotę prezydent Andrzej Duda podczas uroczystości w przeddzień 77. rocznicy Powstania Warszawskiego na pl. Krasińskich.

 • Włodzimierz Czarzasty: za dwa lata będziemy współrządzili
  on 31 lipca 2021 at 6:20 pm

  Za dwa lata będziemy współrządzili jako komitet Lewicy – powiedział w Gościu Wydarzeń Włodzimierz Czarzasty, lider Nowej Lewicy. Komentując przyznane politykom podwyżki mówił: z ręką na sercu i bez ściemy: to nie jest dobry moment.

 • Katowice: kierowca autobusu zatrzymany w sprawie śmiertelnego potrącenia 19-latki
  on 31 lipca 2021 at 4:57 pm

  31-letni kierowca autobusu, który w sobotę rano śmiertelnie potrącił 19-latkę w centrum Katowic, został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie – poinformowała katowicka policja. Mężczyzna w niedzielę zostanie doprowadzony do prokuratury, do tego czasu pozostanie w policyjnym areszcie – poinformowała policja.

 • Zmarł Jerzy “Duduś” Matuszkiewicz. Miał 93 lata
  on 31 lipca 2021 at 3:18 pm

  Jerzy Duduś Matuszkiewicz jeden z najważniejszych muzyków na polskiej scenie jazzowej, twórca historii jazzu, kompozytor kultowych filmowych ścieżek dźwiękowych, odszedł w sobotnie południe 31 lipca 2021 r. Miał 93 lata.

 • Nadchodzi załamanie pogody. Prognoza na weekend
  on 31 lipca 2021 at 2:19 pm

  Z zachodniej Europy nad Polskę zmierzają układy niskiego ciśnienia, które w weekend przyniosą nam jesienną aurę. Będzie pochmurno, deszczowo, wietrznie i przeszywająco chłodno. Miejscami temperatura nie przekroczy 20 stopni. Natomiast Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało alert przed burzami z gradem.

 • Skarżysko-Kamienna. Policjant potrącił na pasach kobietę. 78-latka trafiła do szpitala
  on 31 lipca 2021 at 2:00 pm

  Policjant kierujący nieoznakowanym radiowozem potrącił w Skarżysku-Kamiennej (Świętokrzyskie) na przejściu dla pieszych 78-letnią kobietę. Piesza została odwieziona do szpitala.

 • Warszawa. Prezydent Rafał Trzaskowski wręczył medale honorowych obywateli
  on 31 lipca 2021 at 1:51 pm

  Jolanta Brzeska i prof. Andrzej Rzepliński są dla nas sumieniami – powiedział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. W sobotę podczas uroczystego posiedzenia Rady Warszawy wręczono medale honorowego obywatela przyznane w 2021 i 2020 r. W imieniu Jolanty Brzeskiej medal odebrała jej córka.

 • Budowa lotniska w Radomiu. Zwiedzający otrzymują darmowe “bilety”
  on 31 lipca 2021 at 12:24 pm

  Chętnych nie brakuje – zapewnia państwowa spółka Porty Lotnicze, która zaprasza na zwiedzanie budowanego lotniska w Radomiu. Chętni, aby samemu sprawdzić postępy w pracach, otrzymują za darmo wejściówki przypominające wyglądem bilety lotnicze.

 • Manifestacja przed Trybunałem Konstytucyjnym. “Tu jest Polska, nie Bruksela!”
  on 31 lipca 2021 at 11:19 am

  Przed Trybunałem Konstytucyjnym rozpoczęła się w sobotę manifestacja Klubów Gazety Polskiej Po stronie Polski! w obronie polskiej suwerenności. Tu jest Polska, nie Bruksela! – skandują manifestanci.

 • Wrocław. Powstaje Dom Opieki Wyręczającej. Plac budowy odwiedził premier
  on 31 lipca 2021 at 11:09 am

  Premier Mateusz Morawiecki odwiedził w sobotę powstający we Wrocławiu Dom Opieki Wyręczającej. – Dziękuję wszystkim dającym swój czas, poświęcenie i miłość wszystkim, którzy są w potrzebie – powiedział. Szef rządu wspomniał też o działaniach posłanki PiS Mirosławy Stachowiak-Różeckiej.

 • Premier o podwyżkach dla parlamentarzystów: nie ma tutaj niczego nadzwyczajnego
  on 31 lipca 2021 at 10:40 am

  Zakładany wzrost wynagrodzeń jest taki, jak w ostatnich 5 latach średni wzrost wynagrodzeń w gospodarce narodowej. Nie ma tutaj niczego nadzwyczajnego – tylko potraktowanie parlamentarzystów tak, jak każdej innej grupy zawodowej – powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki.

 • Podlaskie. Kasacja w sprawie byłego policjanta skazanego za wypadek, w którym zginął pieszy
  on 31 lipca 2021 at 9:31 am

  Do Sądu Najwyższego wpłynęła kasacja obrońcy byłego policjanta z Sokółki (Podlaskie), prawomocnie skazanego na 4 lata więzienia za śmiertelny wypadek spowodowany pod wpływem alkoholu i ucieczkę z tego miejsca bez udzielenia pomocy rannemu pieszemu. Obrona chciała uniewinnienia, ewentualnie wyroku w zawieszeniu i maksymalnie kilkuletniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów.

 • Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane Ministerstwa Zdrowia, 31 lipca
  on 31 lipca 2021 at 8:30 am

  Mamy 153 zakażenia koronawirusem – poinformowało w sobotę Ministerstwo Zdrowia. Z powodu COVID-19 zmarła 1 osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarła 1 osoba. Tydzień temu informowano o 122 nowych przypadkach koronawirusa w Polsce. W zeszłą sobotę zmarło sześć osób chorych na COVID-19, w tym czworo pacjentów miało choroby współistniejące.

 • Ryszard Terlecki: w poniedziałek projekt ustawy o podwyżkach dla samorządowców i prezydenta Polski
  on 31 lipca 2021 at 8:07 am

  Wójtowie, burmistrzowie i prezydenci miast, a także radni mogą otrzymać podwyżki wynagrodzeń. Stanie się to, jeśli w życie wejdzie odpowiednia ustawa. Złożenie projektu zapowiedział wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki. W gronie osób, które otrzymałyby wyższe pensje, byłby też prezydent RP oraz jego poprzednicy. Z kolei w piątek ukazało się rozporządzenie o wyższych pensjach np. dla posłów.

 • Katowice. 19-latka zginęła pod kołami autobusu
  on 31 lipca 2021 at 6:40 am

  19-letnia dziewczyna zginęła w sobotę rano pod kołami autobusu miejskiego w ścisłym centrum Katowic. Kierowca był trzeźwy. Przyczyny wypadku wyjaśniają policjanci. Weryfikowane będą m.in. niepotwierdzone doniesienia o tym, że nastolatka mogła zostać wepchnięta pod autobus w wyniku bójki.

 • Borys Budka szefem klubu KO. “Tomczyk wysoko postawił poprzeczkę”
  on 31 lipca 2021 at 5:51 am

  – Szkoda, że Cezary Tomczyk nie jest już szefem klubu KO, ale postawił on wysoko poprzeczkę nowemu przewodniczącemu. Mam nadzieję, że Borysowi uda się mu dorównać – mówi poseł Konrad Frysztak, pytany o słowa Rafała Trzaskowskiego, które padły w Polsat News. Inny polityk Koalicji przyznaje, że można wyobrazić sobie lepszego kierującego klubem i od Tomczyka, i od Budki, który go zastąpił.

 • Żabieniec. Wypadek przy przejeździe kolejowym. Auto wjechało w rogatki i sygnalizację
  on 31 lipca 2021 at 5:18 am

  Rozpędzony samochód nagle wypadł z drogi i zniszczył kolejową infrastrukturę przy przejeździe w mazowieckim Żabieńcu. Pojazd zatrzymał się przed torami, lecz incydent i tak spowodował spore utrudnienia w ruchu pociągów na podwarszawskim szlaku.

 • Bp Romuald Kamiński prosi o modlitwę w intencji abpa Henryka Hosera. Duchowny przebywa w szpitalu
  on 30 lipca 2021 at 8:52 pm

  Abp Henryk Hoser w czwartek znalazł się ponownie w szpitalu, jego stan jest poważny. Proszę wszystkich diecezjan o otoczenie chorego modlitwą – napisał w specjalnym apelu ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej bp Romuald Kamiński.

 • Podwyżki dla polityków. Sprawdź, ile od sierpnia zarobią posłowie, marszałkowie i ministrowie
  on 30 lipca 2021 at 8:30 pm

  Prezydent Andrzej Duda podpisał rozporządzenie o podwyżkach dla polityków. Kilka tysięcy złotych miesięcznie zyskają m.in. ministrowie, marszałkowie i posłowie. Takich podwyżek nie było od wielu lat. Wyliczyliśmy, ile dokładnie zarobią politycy po podwyżkach, które zaczną obowiązywać od sierpnia.

 • Brutalne pobicie w Katowicach. Policja szuka sprawcy
  on 30 lipca 2021 at 7:45 pm

  Połamaną kość twarzoczaszki i uszkodzoną potylicę ma kobieta, która została brutalnie pobita przed kilkoma dniami przy ulicy Mariackiej w Katowicach. Poszkodowana od kilku dni leży w szpitalu. Trwają poszukiwania sprawcy.

 • Duża awaria na stacji PKP Poznań Główny. Zmiany w kursowaniu pociągów
  on 30 lipca 2021 at 7:35 pm

  Przed godz. 19. wznowiono ruch na stacji Poznań Główny – poinformował Radosław Śledziński z zespołu prasowego PKP PLK. W piątek po południu doszło do awarii systemu sterowania; ruch pociągów był wstrzymany. Spore utrudnienia występują także na Śląsku, gdzie doszło do śmiertelnego wypadku z udziałem pociągu IC Silesia.

 • Koronawirus – Raport Dnia. Piątek, 30 lipca
  on 30 lipca 2021 at 7:29 pm

  W Polsce zanotowaliśmy ostatniej doby o połowę więcej nowych przypadków koronawirusa niż w analogicznym okresie tydzień temu. Wraz z nadchodzącą czwartą falą, Izrael wprowadza trzecią dawkę szczepień dla najstarszych grup pacjentów, natomiast kobiety w USA i Australii obserwują efekt Pfizera: wzrost piersi po szczepionce.

 • Prezydent o orientacji polskiej wioślarki: zupełnie bez znaczenia
  on 30 lipca 2021 at 7:16 pm

  – Mam nadzieję, że będę mógł pogratulować naszym medalistkom osobiście i że przyjmą one zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego – powiedział w Gościu Wydarzeń prezydent Andrzej Duda. Podkreślił również, że orientacja czy poglądy jednej z medalistek są zupełnie bez znaczenia. – Raz się gratuluje szybciej, raz się gratuluje wolniej, szkoda, że ktoś robił z tego awanturę – powiedział.

 • Poznań. Prof. Roman Dziergwa odnaleziony. Nie było z nim kontaktu od 6 dni
  on 30 lipca 2021 at 6:39 pm

  Odnalazł się zaginiony prof. Roman Dziergwa pracownik Wydziału Neofilologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W ub. sobotę profesor poinformował bliskich, że wyjeżdża na konferencję naukową do Włoch; od tego momentu nie było z nim kontaktu.

 • Polsat najwyżej ocenioną przez widzów naziemną stacją telewizyjną
  on 30 lipca 2021 at 6:26 pm

  Polsat został liderem rankingu i jest najwyżej ocenioną przez widzów naziemną stacją telewizyjną według najnowszego badania Projekt Cyfrowizja VI przeprowadzonego przez agencję mediową Wavemaker.

 • Prezydent Andrzej Duda: jestem przeciwnikiem zmuszania ludzi do szczepień
  on 30 lipca 2021 at 6:11 pm

  – Jestem bardzo wstrzemięźliwie nastawiony wobec jakiejkolwiek obowiązkowości szczepień, wielokrotnie to deklarowałem. Sam się zaszczepiłem, bo uważałem, że taka była konieczność związana także z wykonywaną przeze mnie funkcją czy mi się to podoba czy nie – mówił prezydent w programie Gość Wydarzeń

 • Niemieckie śmieci w Polsce. “Władze RFN nie podjęły działań, by to zmienić”
  on 30 lipca 2021 at 5:39 pm

  Chociaż Polska skrytykowała Niemcy za nielegalne składowanie odpadów przez niemieckie firmy na polskim terytorium, śmieci nadal napływają, a Niemcy, pionier w UE w dziedzinie segregacji odpadów, jak dotąd nie podjęły starań, by to zmienić – poinformował w piątek portal RND.

 • Dodatkowe 83 miliardy złotych dla służby zdrowia. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy
  on 30 lipca 2021 at 4:46 pm

  Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy podnoszący nakłady na ochronę zdrowia do 7 proc. PKB – poinformowało w piątek Ministerstwo Zdrowia. W 2027 r. nakłady na opiekę zdrowotną w Polsce wyniosą 215 mld zł – podkreślił resort.

 • Piaseczno. Zmasakrował rowerzyście twarz pałką. Później przejechał rower i uciekł
  on 30 lipca 2021 at 4:30 pm

  Zmasakrował twarz i wybił zęby rowerzyście, a następnie przejechał samochodem po rowerze poszkodowanego i odjechał, zostawiając rannego mężczyznę przy drodze. Policji udało się ustalić dane agresywnego kierowcy, grozi mu do 5 lat więzienia.

 • Sąd: minister zdrowia bezprawnie zawiesił dyrektora Radomskiego Szpitala Specjalistycznego
  on 30 lipca 2021 at 4:24 pm

  Wojewódzki Sąd Administracyjny uchylił marcową decyzję ministra zdrowia Adama Niedzielskiego o zawieszeniu dyrektora Radomskiego Szpitala Specjalistycznego Marka Pacyny, który od 1 czerwca ponownie kieruje placówką. Zdaniem sądu, minister nie uwzględnił wszystkich istotnych okoliczności.

 • Związek Miast Polskich: na Polskim Ładzie stracimy 145 miliardów złotych
  on 30 lipca 2021 at 4:14 pm

  145 mld zł w ciągu 10 lat stracą miasta na Polskim Ładzie – szacują: Związek Miast Polskich i Unia Metropolii Polskich. To mniej pieniędzy na edukację, na pomoc dla seniorów, budowę mieszkań czy transport miejski – alarmują samorządowcy.

 • Ciszewo. Pożar stogów słomy i siana
  on 30 lipca 2021 at 3:33 pm

  Prawie 30 zastępów straży bierze udział w akcji gaśniczej na terenie jednej z firm w Ciszewie (woj. wielkopolskie). Akcja nadal trwa, ale pożar już się nie rozprzestrzenia. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych.

 • Warszawa: będzie więcej samochodów do e-kontroli Strefy Płatnego Parkowania
  on 30 lipca 2021 at 3:28 pm

  Po wakacjach na ulice stolicy wyjadą cztery dodatkowe samochody do e-kontroli w strefach płatnego parkowania. Łącznie będzie ich siedem. W piątek ZDM podpisał umowę na dostawę nowych aut.

 • Prezydent odwiedził salon polskiej marki patriotycznej “Red is Bad”
  on 30 lipca 2021 at 3:12 pm

  Prezydent Andrzej Duda odwiedził w piątek salon firmy Red is Bad produkującej odzież patriotyczną. Podczas spotkania prezydent rozmawiał o misji firmy, a także sytuacji polskich przedsiębiorców podczas pandemii COVID-19 – poinformowała Kancelaria Prezydenta.

 • “Interwencja”: Tomek został ciężko poparzony. Kto zawinił?
  on 30 lipca 2021 at 3:08 pm

  Cierpiący na bielactwo 8-letni Tomek korzysta z zabiegów naświetlania, które mają złagodzić objawy choroby. Tym razem miało być tak samo. Jednak dzień po powrocie ze szpitala w Sosnowcu, na jego nogach pojawiły pęcherze. Został dotkliwie poparzony. Cierpiał przez kilka dni, ale szpital odsyłał go do domu po zmianie opatrunków. W końcu w poważnym stanie zabrało go pogotowie. Materiał Interwencji.

 • Tychy. 16-latek wszedł na pociąg, został porażony prądem. Był reanimowany
  on 30 lipca 2021 at 3:01 pm

  16-letni mieszkaniec Tychów (Śląskie) został porażony prądem na dworcu PKP. Dzięki reakcji świadków i reanimacji udało się przywrócić jego funkcje życiowe. Młody mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala.

 • KRS: przyjmujemy wyrok TSUE z niepokojem i rozczarowaniem
  on 30 lipca 2021 at 1:35 pm

  Krajowa Rada Sądownictwa z głębokim niepokojem i rozczarowaniem przyjmuje stwierdzenia zawarte w wyroku Trybunału Sprawiedliwości UE – oświadczyła w przyjętym w piątek stanowisku KRS. Według rady, nie ma żadnego powodu do kwestionowania jej niezależności.

 • Eurostat: stopa bezrobocia w czerwcu w Polsce spadła. Jest jedną z najniższych w Unii Europejskiej
  on 30 lipca 2021 at 12:49 pm

  W czerwcu stopa bezrobocia w Polsce spadła o 0,2 pkt. proc. w porównaniu z majem br. i należy do najniższych w UE – podał w piątek Europejski Urząd Statystyczny. Z kolei ekonomiści PKO BP komentują, że inflacja w lipcu br. jest najwyższa od 10 lat.

 • Podkarpacie. Strzelał do sąsiadki z wiatrówki. Odrzuciła jego zaloty
  on 30 lipca 2021 at 11:40 am

  Policjanci zatrzymali 41-letniego mieszkańca Tarnobrzega na Podkarpaciu podejrzanego o strzelanie z wiatrówki do sąsiadki. Mężczyzna miał grozić kobiecie pozbawieniem życia, bo odrzuciła jego miłosne zaloty. Podejrzany usłyszał trzy zarzuty, grozi mu teraz do 3 lat więzienia.

 • Pomorskie. Zamknął się niemowlęciem w mieszkaniu. “Nie chciał nikogo wpuścić”
  on 30 lipca 2021 at 11:10 am

  26-latek z Człuchowa po awanturze z byłą partnerką zamknął się z dwumiesięcznym dzieckiem w mieszkaniu na trzecim piętrze bloku w centrum miasta. Nikogo nie chciał wpuścić do środka. Potrzebna była interwencja służb – poinformowała w piątek pomorska policja.

 • Sondaż: ponad połowa Polaków nie boi się zakażenia koronawirusem
  on 30 lipca 2021 at 10:52 am

  52 proc. Polaków nie boi się zakażenia koronawirusem, 47 proc. wyraża takie obawy; im młodsi badani, tym odczuwany niepokój jest mniejszy – wynika z lipcowego sondażu CBOS dotyczącego nastrojów społecznych. W porównaniu z czerwcem, obawy przed zakażeniem koronawirusem w zasadzie się nie zmieniły. Polacy są podzieleni również w kwestii wprowadzenia przywilejów dla osób zaszczepionych.

 • Program “Rosnąca odporność”. Nawet milion złotych dla gmin
  on 30 lipca 2021 at 10:48 am

  – Zostaną uruchomione dwa duże programy mające na celu zachęcić Polaków do szczepień. Pierwszy to Rosnąca odporność, który dotyczyć będzie samorządów i drugi dotyczący objazdowych punktów szczepień – poinformował w piątek szef KPRM, pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk.

 • System odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów. Prezydent Andrzej Duda: będą potrzebne zmiany
  on 30 lipca 2021 at 10:42 am

  – Wszystko wskazuje na to, że będą potrzebne zmiany ustawodawcze w sprawie systemu odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów – przekazał w piątek prezydent RP Andrzej Duda. Odniósł się w ten sposób do pisma I prezes SN. Prezydent będzie w piątek gościem programu Gość Wydarzeń w Polsat News.

 • Lubuskie: pijany 29-latek jechał drogą ekspresową. Nagrał go policjant
  on 30 lipca 2021 at 10:30 am

  Kierowca renault jechał zygzakiem po Trasie Północnej w Zielonej Górze. Przejeżdżał od jednej krawędzi jezdni do drugiej, nagle przyspieszał i zwalniał, powodując zagrożenie na drodze. Po wjeździe na drogę S3 pędził z nadmierną prędkością i nieomal nie doprowadził do wypadku. Poczynania kierowcy śledził policjant poza służbą, który w porę zaalarmował swoich kolegów.

 • Handel fałszywymi dyplomami. Prokuratura nie przesłuchała nikogo w tej sprawie. Strony zabrały głos
  on 30 lipca 2021 at 10:26 am

  Za pieniądze można wszystko, nawet zostać magistrem. Gdańska prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie handlu podrabianymi dyplomami. Głównym podejrzanym jest naukowiec Zbigniew D. W sprawie przewijają się nazwiska piłkarzy takich jak Lewandowski, Milik czy Góralski, ale nie wiadomo, czy sami nie są też ofiarami tego procederu.

 • 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Duda: było warto
  on 30 lipca 2021 at 10:26 am

  – Pewnie nie byłoby wolnej, niepodległej, całkowicie suwerennej Polski, gdyby nie krew przelana przez powstańców warszawskich, gdyby nie tamto bohaterstwo, tamten wysiłek, tamta postawa – powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda podczas spotkania w Muzeum Powstania Warszawskiego.

 • I prezes SN apeluje o zmianę prawa ws. systemu odpowiedzialności dyscyplinarnej
  on 30 lipca 2021 at 9:20 am

  W piśmie skierowanym do prezydenta Andrzeja Dudy I prezes SN Małgorzata Manowska zwróciła się z apelem o rozważenie skorzystania z kompetencji inicjatywy ustawodawczej, która pozwoliłaby na efektywne i nie budzące zastrzeżeń funkcjonowanie w Polsce systemu odpowiedzialności dyscyplinarnej.

 • Marian Banaś: do NIK wpłynął wniosek o uchylenie mi immunitetu
  on 30 lipca 2021 at 8:53 am

  Do Najwyższej Izby Kontroli wpłynęło pismo marszałek Sejmu Elżbiety Witek o uchylenie mi immunitetu – poinformował w piątek rano prezes NIK Marian Banaś.

Polsat News – Wiadomości – Świat Kanał RSS Polsat News – Wiadomości – Świat

 • Już ponad sto pożarów w Turcji. “Płoną zwierzęta, wszystko spłonie”
  on 31 lipca 2021 at 8:32 pm

  Płoną zwierzęta, wszystko spłonie – mówi telewizji CNN Muzeyyan Kacar z wioski Kacalar na ogarniętym pożarami południu Turcji. Ogień, który pojawił się w środę w kilku miejscach, szybko rozprzestrzenił się przy silnym wietrze. W sobotę liczba pożarów wzrosła z 91 do 101 – podał resort rolnictwa w Ankarze.

 • Koronawirus – Raport Dnia. Sobota, 31 lipca
  on 31 lipca 2021 at 7:29 pm

  Francuska policja użyła gazu łzawiącego wobec protestujących, którzy w paryżu sprzeciwiali się wprowadzeniu certyfikatów covidowych jako warunku wejścia do kin czy restauracji, w Polsce rośnie liczba zakażeń, a Włosi zapraszają na lody zaszczepionych.

 • Tajlandia. Przeciążone szpitale, przepełnione kostnice. Ciała ofiar COVID-19 w kontenerach
  on 31 lipca 2021 at 7:00 pm

  Ze względu na przeciążenie szpitali i przepełnienie kostnic w Tajlandii z powodu pandemii ciała ofiar COVID-19 zaczęto przechowywać w kontenerach-chłodniach – poinformował w sobotę dyrektor położonego pod Bangkokiem szpitala Uniwersytetu Thammasat, Pharuhat Tor-udom.

 • Francja. Protesty przeciw tzw. paszportom covidowym. Policja użyła gazu
  on 31 lipca 2021 at 5:09 pm

  W Paryżu policja użyła gazu łzawiącego podczas sobotniej manifestacji przeciw paszportom sanitarnym. Podobne demonstracje zorganizowano także w innych miastach Francji. AFP podaje, że w całym kraju na ulice wyszło kilkadziesiąt tysięcy ludzi.

 • Premier Johnson i jego żona spodziewają się drugiego dziecka
  on 31 lipca 2021 at 3:53 pm

  Brytyjski premier Boris Johnson i jego żona Carrie spodziewają się drugiego dziecka. Carrie Johnson, która o poinformowała o tym w sobotę na Instagramie, ujawniła również, że w styczniu poroniła.

 • Hiszpania wstrzymała testy kliniczne szczepionki przeciw Covid-19
  on 31 lipca 2021 at 3:48 pm

  Hiszpańska Agencja ds. Leków (AEMPS) nakazała wstrzymanie badań klinicznych prowadzonych w Madrycie nad szczepionką przeciw Covid-19. Służby medyczne podały, że decyzję podjęto po stwierdzeniu złego wpływu preparatu na stan jednej z poddanych testom małp.

 • Wakacje w Chorwacji. Korki na przejściach granicznych
  on 31 lipca 2021 at 3:15 pm

  Trwa wzmożony ruch na trasach do/z chorwackich miejscowości wypoczynkowych, skutkujący nawet kilkugodzinnymi przestojami na przejściach granicznych oraz bramkach autostradowych – poinformował MSZ.

 • Holandia. Odwołują pociągi z powodu braku pracowników
  on 31 lipca 2021 at 2:27 pm

  Wiele połączeń kolejowych w Holandii odwołano w ostatnich dniach ze względu na braki kadrowe. Holenderskie koleje (NS) zapowiadają, że utrudnienia potrwają do października.

 • Pierwszy złoty medal dla Polaków na igrzyskach olimpijskich w Tokio
  on 31 lipca 2021 at 12:39 pm

  Polska sztafeta mieszana 4×400 m zdobyła złoty medal igrzysk olimpijskich w Tokio. Biało-czerwoni w finale poprawili rekord Europy czasem 3.09,87. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Dominikany, a trzecie Amerykanie.

 • Holandia. Policja zamknęła największe laboratorium metamfetaminy w kraju. Aresztowano Polaka
  on 31 lipca 2021 at 11:00 am

  Policja poinformowała, że namierzyła i zamknęła w piątek największe laboratorium metamfetaminy w Holandii, które znajdowało się w Nederweert na południu kraju. Aresztowany został 62-letni Polak.

 • Tokio 2020. Windsurfer Piotr Myszka zdyskwalifikowany za falstart. Trener: nie wytrzymał ciśnienia
  on 31 lipca 2021 at 10:34 am

  – Sędziowie nie są nieomylni, ale w tym przypadku raczej się nie pomylili – mówił Przemysław Miarczyński z olimpijskiej kadry trenerskiej, komentując w Polsat News sobotnią dyskwalifikację Piotra Myszki. Uznano, że polski windsurfer – podobnie jak jego konkurenci z Włoch i Francji – wystartował przed czasem. Sam sportowiec inaczej pochodzi do sprawy, uznając sytuację za dziwną.

 • Kanada. Znalezisko sprzed niemal 900 mln lat. To może być najstarszy ślad zwierząt
  on 31 lipca 2021 at 7:56 am

  Skamieliny znalezione w północno-zachodniej Kanadzie mogą być najstarszym znanym dowodem istnienia organizmów zwierzęcych na Ziemi. Opisane w Nature znalezisko określane w artykule jako możliwe pozostałości gąbek liczy 890 mln lat. Naukowcy przypominają jednak, że konieczne są dalsze analizy znaleziska.

 • USA. Ponad 6 tys. osób zginęło w strzelaninach od 2015 r. Obliczenia dziennikarzy
  on 31 lipca 2021 at 6:21 am

  Amerykańscy policjanci zastrzelili od 2015 r. ponad 6400 osób. Większość z nich była uzbrojona – podał w piątek dziennik The Washington Post. Gazeta szacuje, że średnio ginęło prawie tysiąc osób rocznie, czyli prawie trzy każdego dnia. Zdaniem dziennikarzy, ich szacunki są znacznie wyższe niż oficjalne dane.

 • Włochy. Po szczepieniu dają darmowe lody. “Medycy postanowili wyjść do ludzi”
  on 31 lipca 2021 at 4:38 am

  Szczepionka przeciwko Covid-19 i lody gratis – to oferta skierowana do wszystkich przebywających w sobotę w Ostii, nadmorskiej dzielnicy Rzymu. Jest to wspólna inicjatywa miejscowego oddziału służby zdrowia i historycznej lodziarni.

 • USA. Nowe sankcje przeciwko Kubie. Joe Biden zapowiedział kolejne
  on 31 lipca 2021 at 4:27 am

  Administracja prezydenta Bidena ogłosiła w piątek nowe sankcje przeciwko kubańskiej policji oraz dwóm jej szefom. Jak argumentują Stany Zjednoczone, chodzi o ich rolę w tłumieniu niedawnych protestów przeciwko reżimowi. Biden podczas spotkania z liderami kubańskiej diaspory zapowiedział kolejne sankcje.

 • Londyn. Marble Arch Mound zamknięty dwa dni po otwarciu. “Dziwaczny kawałek scenerii z Simsów”
  on 31 lipca 2021 at 4:00 am

  Kopiec Łuku Marmurowego (Marble Arch Mound), tymczasowa instalacja w centrum Londynu, miała przywrócić życie i ruch turystyczny w tej części miasta. Została jednak zamknięta dwa dni po otwarciu. Kosztująca dwa miliony atrakcja otrzymała cios od krytyków i boryka się z kolejką gości czekających na zwrot za bilety.

 • Morze Arabskie: atak na tankowiec Mercer Street. Zginęły dwie osoby
  on 30 lipca 2021 at 8:21 pm

  W ataku na płynący przez Morze Arabskie tankowiec Mercer Street zginęło dwóch członków jego załogi – poinformował w piątek armator jednostki, londyńska firma Zodiac Maritime, której właścicielem jest izraelski miliarder Ejal Ofer. Władze Izraela oskarżyły w piątek Iran o przeprowadzenie ataku i zapowiedziały stanowczą odpowiedź – podała agencja Reutera.

 • Norwegia: Polak “milimetr od śmierci”. Na jego samochód spadł ważący tonę kamień
  on 30 lipca 2021 at 7:46 pm

  Mieszkający w Norwegii 41-letni Polak cudem ocalał, gdy w tunelu na jego samochód spadł ważący tonę kamień. Kierowca był milimetry od śmierci – stwierdza w wyemitowanym w piątek materiale norweska telewizja NRK.

 • Koronawirus – Raport Dnia. Piątek, 30 lipca
  on 30 lipca 2021 at 7:29 pm

  W Polsce zanotowaliśmy ostatniej doby o połowę więcej nowych przypadków koronawirusa niż w analogicznym okresie tydzień temu. Wraz z nadchodzącą czwartą falą, Izrael wprowadza trzecią dawkę szczepień dla najstarszych grup pacjentów, natomiast kobiety w USA i Australii obserwują efekt Pfizera: wzrost piersi po szczepionce.

 • Niemcy: strzelanina przed marketem w Berlinie. Cztery osoby ranne
  on 30 lipca 2021 at 7:23 pm

  Do strzelaniny doszło w piątek późnym popołudniem na parkingu marketu budowlanego w dzielnicy Wedding w Berlinie – poinformowały media. Cztery osoby zostały ranne, w tym jedna kobieta. Na miejscu zdarzenia udzielono im pomocy medycznej, a następnie przewieziono do szpitala.

 • Filipiny. Lockdown odpowiedzią na potrojenie się zakażeń wariantem Deltą
  on 30 lipca 2021 at 7:20 pm

  W regionie stołecznym Manili zostaną wprowadzone ograniczenia w życiu gospodarczym i społecznym – poinformowały w piątek władze Filipin. Celem obostrzeń jest powstrzymanie rozprzestrzeniania się wariantu Delta koronawirusa.

 • “Złodziejki rolexów”. Policja ostrzega starszych mężczyzn noszących drogie zegarki
  on 30 lipca 2021 at 6:02 pm

  Angielska policja zaleca czujność posiadaczom zegarków i biżuterii o wysokiej wartości w związku z licznymi kradzieżami, dokonywanymi przez kobiety, które nawiązują kontakt ze starszymi mężczyznami. Kilka drogich zegarków zostało skradzionych na parkingach klubów golfowych. Większość ofiar to mężczyźni po siedemdziesiątce.

 • Łukaszenka o spotkaniu Cichanouskiej i Bidena: poczęstowano ją ciasteczkami
  on 30 lipca 2021 at 6:02 pm

  Poparcie polityczne Zachodu dla uciekinierów do niczego nie prowadzi – oświadczył w piątek przywódca Białorusi Alaksandr Łukaszenka, nawiązując do spotkania liderki opozycji Swiatłany Cichanouskiej z prezydentem USA Joe Bidenem. – Mówią, że poczęstowano ją ciasteczkami – ironizował.

 • Niemieckie śmieci w Polsce. “Władze RFN nie podjęły działań, by to zmienić”
  on 30 lipca 2021 at 5:39 pm

  Chociaż Polska skrytykowała Niemcy za nielegalne składowanie odpadów przez niemieckie firmy na polskim terytorium, śmieci nadal napływają, a Niemcy, pionier w UE w dziedzinie segregacji odpadów, jak dotąd nie podjęły starań, by to zmienić – poinformował w piątek portal RND.

 • W listopadzie wysłała ostatnie selfie. Znaleziono samą czaszkę zaginionej w Pirenejach
  on 30 lipca 2021 at 4:02 pm

  Przypadkowe znalezisko ludzkiej czaszki w Pirenejach okazało się szczątkami Brytyjki Esther Dingley, która zaginęła w listopadzie. Okoliczności jej śmierci nie zostały wyjaśnione, ponieważ mimo drobiazgowych poszukiwań, nie znaleziono reszty jej szczątków ani sprzętu, z którym wyruszyła na samotną wyprawę.

 • W Brazylii spadł śnieg. Niektórzy dorośli mieszkańcy zobaczyli go po raz pierwszy w życiu
  on 30 lipca 2021 at 3:05 pm

  Na południu Brazylii w czwartek gwałtownie spadły temperatury, a w nocy wystąpiły opady śniegu. Niektórzy dorośli mieszkańcy zobaczyli śnieg po raz pierwszy – poinformowała w piątek agencja Reutera. Mrozy zagrażają uprawom kawy, trzciny cukrowej i pomarańczy.

 • Niemcy i Włochy wzmacniają kontrole. Obowiązkowe certyfikaty przy wejściu do obiektów
  on 30 lipca 2021 at 2:58 pm

  Od 1 sierpnia wszystkie osoby wjeżdżające do Niemiec są zobowiązane do posiadania dowodu szczepienia, nabytej odporności lub testu na obecność koronawirusa z negatywnym wynikiem – poinformowała w piątek zastępczyni rzeczniczka rządu w Berlinie Ulrike Demmer. Natomiast Włochy wzmacniają kontrole w związku z okazywaniem przepustki COVID-19. do wielu miejsc publicznych i na masowe imprezy.

 • Niemcy: autobus przewrócił się na autostradzie A13. 19 osób rannych
  on 30 lipca 2021 at 2:28 pm

  Do poważnego wypadku autobusowego doszło w piątek na autostradzie A13 prowadzącej do Berlina – poinformowała miejscowa policja. Rannych zostało 19 osób, w tym dziewięć ciężko. Przyczyna wypadku nie jest na razie znana. Najciężej rannych przetransportowano do szpitala helikopterami.

 • Tam lepiej nie jechać na urlop. Lista państw z dużą liczbą zakażeń koronawirusem
  on 30 lipca 2021 at 1:52 pm

  Czwarta fala pandemii w niektórych krajach przybiera na sile. Ministerstwo Spraw Zagranicznych regularnie aktualizuje informacje na temat regionów, których warto unikać. Gdzie lepiej nie planować urlopu?

 • Szwecja: ogniska koronawirusa wśród osób zbierających jagody
  on 30 lipca 2021 at 1:51 pm

  Analiza testów przeprowadzonych u 76 zbieraczy leśnych jagód wykazała, że co najmniej 68 z nich zakażonych jest koronawirusem – poinformowały w piątek władze regionu Norrbotten na północy Szwecji. Według mediów infekcję potwierdzono u Tajlandczyków.

 • Badanie: szybkie tempo szczepień zmniejsza ryzyko pojawienia się wariantu odpornego na szczepionkę
  on 30 lipca 2021 at 12:37 pm

  Nowe badanie wykazało, że rozluźnienie ograniczeń, takich jak noszenie masek i dystans społeczny, gdy większość ludzi została zaszczepiona, znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia odpornych na szczepionkę wariantów wirusa wywołującego Covid-19.

 • Badanie: trzech Amerykanów emituje ilości dwutlenku węgla, które mogą zabić jedną osobę
  on 30 lipca 2021 at 12:00 pm

  Trzech Amerykanów emituje wystarczająco dużo dwutlenku węgla, by zabić jedną osobę – wynika z najnowszych badań. Opierają się one na tak zwanym społecznym koszcie węgla.

 • Trzecia dawka szczepionki przeciw COVID-19 w Izraelu. “Jesteśmy pierwsi”
  on 30 lipca 2021 at 11:38 am

  Ze względu na zmniejszoną skuteczność szczepionki przeciwko Covid-19, w piątek rano w Izraelu rozpoczęto podawanie trzeciej dawki osobom po 60 roku życia. Prezydent Icchak Hercog wraz z żoną Michal byli jednymi z pierwszych, którzy otrzymali zastrzyk przypominający.

 • Australia. Z powodu pandemii dzieci utknęły za granicą bez opieki. “Liczba jest szokująca”
  on 30 lipca 2021 at 10:59 am

  438 australijskich dzieci bez opieki utknęło za granicą z powodu pandemii koronawirusa, w tym małe trojaczki w Indiach, które nie mogą wrócić do kraju bez krewnego – informuje australijski portal News.com, podkreślając, że liczba ta jest szokująca.

 • Liban: mężczyzna uznany za zmarłego “ożył” na pogrzebie
  on 30 lipca 2021 at 10:35 am

  Libańczyk uznany za zmarłego zaczął ruszać się w trumnie na swoim pogrzebie. Żałobnicy natychmiast ruszyli do mężczyzny, część próbowała go reanimować. Po przewiezieniu do szpitala lekarze nie kryli zdziwienia i potwierdzili, że nieboszczyk żyje. Nagranie z pogrzebu trafiło do sieci.

 • Włochy. Trwa walka z plagą sprzedaży fałszywych przepustek COVID-19
  on 30 lipca 2021 at 10:05 am

  We Włoszech policja ścigająca przestępczość w internecie walczy z narastającym zjawiskiem handlu fałszywymi przepustkami COVID-19. Osobom, które je sprzedają grozi kara do 3 lat więzienia i 1000 euro grzywny. Także nabywcy muszą liczyć się z surowymi karami.

 • Turcja. W pożarach zginęły 4 osoby. Ambasada RP apeluje o zachowanie czujności
  on 30 lipca 2021 at 9:43 am

  Cztery osoby zginęły w pożarach w południowej Turcji – poinformowały w tamtejsze media. Ogień dotarł do zaludnionych obszarów w pobliżu kilku miejscowości turystycznych. Ewakuowano kilkadziesiąt wiosek, trwa także ewakuacja hoteli. Ambasada RP apeluje do polskich turystów przebywających w Turcji o zachowanie czujności.

 • Wielka Brytania: ośmiotygodniowy chłopczyk zginął od ciosów nożem. Jego 2-letnia siostra w szpitalu
  on 30 lipca 2021 at 9:08 am

  Ośmiotygodniowy chłopiec zginął od ciosów nożem, a jego 2-letnia siostra w stanie krytycznym trafiła do szpitala – przekazała policja Irlandii Północnej. Do tragedii doszło w Ardoyne, północnej części Belfastu. O morderstwo i usiłowanie morderstwa oskarżono 29-letnią kobietę.

 • Partia Sprawiedliwa Rosja – Patrioci – Za Prawdę chce powrotu nazwy Stalingrad
  on 30 lipca 2021 at 8:59 am

  Lewicowo-nacjonalistyczna partia Sprawiedliwa Rosja – Patrioci – Za Prawdę prowadzi w Rosji sondaż w sprawie przywrócenia Wołgogradowi obowiązującej w latach 1925-1961 nazwy Stalingrad. Według partii większość Rosjan chce zmiany nazwy. Zdaniem socjologów sondaż nie spełnia standardów.

 • Chiny. Największa fala COVID-19 od miesięcy, według władz wariant Delta przybył z Rosji
  on 30 lipca 2021 at 8:32 am

  Chiny mierzą się z największą od wielu miesięcy falą zakażeń koronawirusem. Z ogniskiem groźnego wariantu Delta wykrytym na lotnisku w Nankinie wiązanych jest już ponad 200 przypadków. W piątek władze poinformowały, że źródłem infekcji był samolot z Rosji.

 • USA: tragiczny finał poszukiwań 4-latka. Chłopiec nie wyszedł ze swojego pokoju
  on 30 lipca 2021 at 7:49 am

  Czteroletni Kache Wallis z amerykańskiego Hurricane w Utah zniknął – chłopiec został położony do łóżka, a następnego ranka, nie było po nim śladu. Rodzina w poszukiwania zaangażowała policję i lokalną społeczność. Dopiero dokładne przeszukanie domu przez funkcjonariuszy ujawniło szokującą prawdę – ciało dziecka znaleziono w skrzyni na zabawki w jego pokoju.

 • BBC: Opóźnienia w dostawach Sputnika V wywołują gniew na świecie
  on 30 lipca 2021 at 7:21 am

  Wiele państw na świecie, w tym kraje rozwijające się, wyraża niezadowolenie z powodu opóźnień w dostawach rosyjskiej szczepionki przeciw COVID-19, Sputnika V; od lipca otrzymały zaledwie niewielką część zamówionych dawek – podaje BBC News.

 • Kanada: policjanci pomylili spalone ciało z manekinem. Wyrzucono je do śmieci
  on 30 lipca 2021 at 7:20 am

  Do szokującej pomyłki doszło w kanadyjskiej prowincji Quebec, w mieście Sherbrooke. Strażacy i policjanci zostali wezwani do pożaru, a świadkowie przekazali im, że ktoś podpalił manekina z silikonu. Po jego ugaszeniu funkcjonariusze wyrzucili go do kontenera na śmieci. Kilka godzin później okazało się, że manekin był… spalonym ciałem kobiety. Interweniujący strażacy są pod opieką psychologa.

 • Węgry. Obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19 dla pracowników służby zdrowia
  on 30 lipca 2021 at 6:47 am

  Rząd Węgier wprowadził obowiązkowe szczepienia przeciw COVID-19 dla pracowników służby zdrowia. Muszą oni najpóźniej do 1 września przyjąć co najmniej pierwszą dawkę szczepionki. Dekret tej treści opublikowano w Monitorze Węgierskim w czwartek wieczorem.

 • Znaleziono substancje, które hamują namnażanie SARS-CoV2
  on 30 lipca 2021 at 4:09 am

  Naukowcy zidentyfikowali cząsteczki, które silnie hamują replikację wirusa w ludzkich komórkach nabłonka płuc. Odkrycie może pomóc w poszukiwaniu nowych metod leczenia oraz leków, które już istnieją, a mogą być skuteczne przeciw COVID-19.

 • Gwatemala. Tysiące ludzi demonstrowało w stolicy przeciwko prezydentowi
  on 30 lipca 2021 at 3:52 am

  Tysiące ludzi w mieście Gwatemala wyszło w czwartek na ulice, żądając dymisji prezydenta Alejandro Giammatteiego. Źródłem społecznego niezadowolenia jest zdymisjonowanie znanego w kraju prokuratora Juana Francisco Sandovala, zaangażowanego w walkę ze zjawiskami korupcyjnymi.

 • USA. Prezydent Joe Biden chce, by stanowe władze oferowały Amerykanom 100 dolarów za szczepienie
  on 29 lipca 2021 at 8:25 pm

  Prezydent Joe Biden chce, by stanowe i lokalne władze oferowały nowo zaszczepionym na Covid-19 Amerykanom 100 dol. – poinformował resort finansów USA, który zapewnił, że od teraz dozwolone jest takie wykorzystywanie funduszy na walkę z pandemią. Biden ogłosił także, że pracownicy administracji federalnej i usługodawcy będą musieli przedstawić dowód szczepienia lub poddawać się testom.

 • Tokio 2020. Australijka Jess Fox użyła prezerwatywy do naprawy kajaka. Zdobyła brąz
  on 29 lipca 2021 at 6:41 pm

  Australijska olimpijka Jess Fox wykazała się kreatywnością tuż przed startem rywalizacji K1 w kajakarstwie górskim. 27-latka naprawiła swój kajak prezerwatywą rozdawaną przez organizatorów na igrzyskach olimpijskich. Ten zabieg pomógł zdobyć jej brązowy medal.

 • Wielka Brytania. Rząd: szczepienia zapobiegły 60 tys. zgonów i 22 mln zakażeń
  on 29 lipca 2021 at 6:21 pm

  Dobowa liczba nowo wykrytych przypadków koronawirusa w Wielkiej Brytanii znów przekroczyła 30 tys., jednak jak podała w czwartek rządowa agencja Public Health England, w samej tylko Anglii szczepienia zapobiegły ok. 60 tys. zgonów i 22 mln zakażeń.

 • Dubaj walczy z upałem za pomocą dronów. Wywołują deszcz
  on 29 lipca 2021 at 6:02 pm

  Zjednoczone Emiraty Arabskie zmagają się z ekstremalnymi temperaturami, które dochodzą do 51 stopni Celsjusza. Aby zmniejszyć upały, naukowcy zaczęli wykorzystywać drony strzelające wiązką laserową, co w efekcie ma wywołać sztuczne opady. Opublikowano pierwsze nagrania, które potwierdzają, że taka technologia przyniosła zamierzone skutki.