17 października 2021

Centrum Miasta

Sami tworzymy internet

Polsat NEWS

Polsat News – Wiadomości – Polska Kanał RSS Polsat News – Wiadomości – Polska

Polsat News – Wiadomości – Świat Kanał RSS Polsat News – Wiadomości – Świat

 • Rosja. W Jekaterynburgu 18 osób śmiertelnie zatruło się metanolem
  on 16 października 2021 at 8:51 pm

  W ostatnich dwóch tygodniach w rosyjskim Jekaterynburgu zmarło 18 osób, które zatruły się skażonymi napojami alkoholowymi zawierającymi metanol – poinformował w sobotę Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej.

 • Strzelanina w USA. Policjant w Houston w Teksasie zabity, dwóch innych rannych
  on 16 października 2021 at 8:38 pm

  Zastępca naczelnika policji 4.posterunku w Houston zginął, a dwóch innych zostało rannych w strzelaninie przed jednym z tamtejszych barów. Do incydentu doszło w nocy z piątku na sobotę – podał dziennik USA Today.

 • Elon Musk najbogatszym człowiekiem na Ziemi. Jego majątek wynosi 236 mld dol.
  on 16 października 2021 at 8:06 pm

  Majątek Amerykanina Elona Muska, dyrektora generalnego Tesli i właściciela firmy SpaceX, jest równy mieniu zgromadzonemu w sumie przez Billa Gatesa i Warrena Bufetta. Dwaj ostatni figurowali niegdyś na pierwszych miejscach list najbogatszych ludzi na świecie.

 • “Kokainowe hipopotamy”. Kolumbia sterylizuje zwierzęta Pablo Escobara
  on 16 października 2021 at 7:30 pm

  Władze Kolumbii rozpoczęły sterylizację hipopotamów nielegalnie sprowadzonych przez byłego barona narkotykowego Pablo Escobara na swoją posiadłość. Zwierzęta w związku ze wzrostem populacji stanowią zagrożenie dla lokalnej społeczności.

 • Koronawirus – Raport Dnia. Sobota, 16 października
  on 16 października 2021 at 7:30 pm

  Eksperci apelują o szczepienia przypominając, że nie ma innej drogi do zakończenia pandemii. Włochy, które w piątek rozszerzyły obowiązek posiadania zielonej przepustki na pracowników sektora prywatnego, mierzą się zarówno z rekordowym zainteresowaniem tymi przepustkami i badaniami dla niezaszczepionych, jak i z protestami przeciw certyfikatom. Pandemia obniża wykrywalność nowotworów.

 • “Żółte kamizelki” wracają na ulice francuskich miast
  on 16 października 2021 at 6:00 pm

  Ruch protestu żółtych kamizelek wrócił na ronda i ulice francuskich miast w sobotę. Protesty związane są ze wzrostem cen energii.

 • Organizacja turystyczna w Wiedniu założyła konto na OnlyFans. To protest przeciwko cenzurze
  on 16 października 2021 at 5:47 pm

  Rada Turystyki Wiednia założyła konto na profilu OnlyFans. Jest to jedyna siec społecznościowa, która pozwala publikować przedstawienia nagości. Jest to protest przeciwko cenzurze muzeów w sieci.

 • Rekordowe zainteresowanie przepustkami sanitarnymi we Włoszech
  on 16 października 2021 at 5:30 pm

  Rekordową liczbę ponad 860 tysięcy przepustek Covid-19 wydano we Włoszech w piątek, gdy w życie wszedł w kraju obowiązek ich posiadania we wszystkich miejscach pracy. Tzw. Green Pass pobierają obecnie głównie ci, którzy nie są zaszczepieni i muszą poddawać się testom, by przystąpić do pracy.

 • Papież: w imię Boże proszę o dostęp do szczepionek dla wszystkich
  on 16 października 2021 at 4:32 pm

  Papież Franciszek zaapelował w sobotę o zapewnienie wszystkim krajom i osobom dostępu do szczepionek przeciwko Covid-19. – Proszę o to w imię Boże – mówił w przesłaniu wideo do spotkania światowych ruchów ludowych. Wzywał o wspólne stawienie czoła populizmowi i nietolerancji.

 • Strzelanina podczas meczu w USA. Zawodnicy uciekli z boiska
  on 16 października 2021 at 3:41 pm

  Cztery osoby zostały postrzelone przy zejściu ze stadionu futbolu amerykańskiego w Mobile w amerykańskiej Alabamie. Jedna z rannych osób jest w stanie krytycznym. Podczas strzelaniny na boisku odbywał się mecz dwóch licealnych drużyn.

 • Albania: policja odnalazła w saunie ciała czterech turystów
  on 16 października 2021 at 2:29 pm

  W hotelowej saunie w położonej w zachodniej Albanii nadmorskiej miejscowości Qerret policja odnalazła w piątek wieczorem ciała czterech uduszonych rosyjskich turystów. W wydanym w sobotę komunikacie policja nie przekazała więcej informacji, zasłaniając się prowadzonym śledztwem.

 • Holandia: celnicy przechwycili ponad pół tony kokainy
  on 16 października 2021 at 1:56 pm

  Holenderska prokuratura poinformowała w sobotę, że celnikom udało się udaremnić przemyt 520 kg kokainy w porcie w Rotterdamie. Wartość rynkowa narkotyku wynosi 39 mln euro.

 • Piraci próbowali zaatakować tankowiec. Interweniowała marynarka wojenna
  on 16 października 2021 at 1:35 pm

  Irańska marynarka wojenna interweniowała w sobotę, by odeprzeć atak piratów na irański tankowiec w Zatoce Adeńskiej – przekazała państwowa stacja IRIB. Dodano, że doszło do ciężkiej wymiany ognia. Nie poinformowano o ewentualnych ofiarach.

 • Tragedia w Indonezji. Jedenaścioro dzieci nie żyje
  on 16 października 2021 at 10:56 am

  Jedenaścioro dzieci utopiło się w rzece w indonezyjskiej prowincji Jawa Zachodnia. To uczniowie miejscowego gimnazjum, którzy uczestniczyli w akcji sprzątania śmieci. W pewnym momencie grupa wpadła do wody i została porwana przez nurt.

 • Polak zdekonspirował 1693 agentów bloku sowieckiego “Zachód ma wobec niego dług”
  on 16 października 2021 at 10:31 am

  Biorąc pod uwagę ilość i jakość informacji, które Michał Goleniewski przekazywał CIA, postępowanie agencji wobec niego stało się w pewnym momencie zupełnie niezrozumiałe, a wręcz haniebne – mówi Tim Tate, autor wydanej w Wielkiej Brytanii książki na temat polskiego agenta, jego niezwykłych i mało znanych losów.

 • Holandia. Rząd obniży podatki. Aby zrekompensować podwyżki za energię
  on 16 października 2021 at 10:13 am

  Rząd przeznaczył 3,2 miliarda euro, by zrekompensować gospodarstwom domowym wysokie rachunki za energię będące konsekwencją ostatnich podwyżek cen gazu. Pomoc wyniesie ponad 400 euro rocznie na każde z nich.

 • Rosja. Zatrzymano dziennikarza “Komsomolskiej Prawdy w Biełarusi”. “Zamierzał odlecieć do Polski”
  on 16 października 2021 at 10:05 am

  Dziennikarz Komsomolskiej Prawdy w Biełarusi Hienadź Mażejka został najpierw zatrzymany przez służby rosyjskie, na lotnisku w Moskwie, skąd planował odlecieć do Polski, a potem odesłany do Mińska, gdzie go aresztowano – oznajmił szef KP Władimir Sungorkin.

 • Czwarta fala dotyka najmocniej Wielką Brytanię oraz wschód Europy
  on 16 października 2021 at 6:36 am

  W wielu krajach Europy czwarta fala pandemii była słabsza niż poprzednie. Jednak bardzo zła sytuacja pod względem zakażeń i zgonów panuje m.in. w Rumunii, Rosji i na Litwie. W Wielkiej Brytanii, gdzie czwarta fala trwa od 3 miesięcy, wskaźniki są najwyższe od stycznia.

 • Hiszpania. Intensywny wypływ lawy z Cumbre Vieja. Nowy otwór w wulkanie
  on 16 października 2021 at 5:34 am

  W aktywnym od września wulkanie Cumbre Vieja pojawił się nowy otwór, z którego intensywnie wypływa lawa – podał w piątek wieczorem Instytut Wulkanologii Wysp Kanaryjskich. Nowe źródło lawy pojawiło się na południowy wschód od krateru.

 • Noblista stworzył niezakaźną wersję koronawirusa. Umożliwi dokładniejsze badania
  on 16 października 2021 at 4:46 am

  Naukowcy – z których jeden jest laureatem Nagrody Nobla – stworzyli wersję SARS-CoV2, niezdolną do wywołania choroby. To doskonałe narzędzie do badań koronawirusa.

 • Włochy. Wielotysięczne protesty w wielu miastach. “Naszą przepustką jest konstytucja”
  on 16 października 2021 at 4:31 am

  Tysięce osób manifestowało w piątek w Rzymie przeciwko obowiązującemu od tego dnia wymogowi posiadania przepustek Covid-19 przez wszystkich pracowników. W trakcie wiecu na terenie antycznego stadionu wznoszono hasła wolności i demokracji. Protesty odbyły się w wielu miastach.

 • Wielka Brytania. Zabójstwo Davida Amessa. “Zadał mu 12 ciosów nożem i nie uciekał”
  on 16 października 2021 at 4:14 am

  Zabójca brytyjskiego posła Davida Amessa zadał mu co najmniej 12 ciosów nożem, a następnie stał nad jego ciałem do przyjazdu policji – podał w piątek wieczorem dziennik Daily Mail. W związku z zabójstwem aresztowano pochodzącego z Somalii obywatela brytyjskiego.

 • Wielka Brytania. Premier: zamordowany poseł jednym z najmilszych ludzi w polityce
  on 15 października 2021 at 9:08 pm

  Brytyjski premier Boris Johnson, oddając hołd zamordowanemu w piątek posłowi Davidowi Amessowi, powiedział, że był on jednym najbardziej uprzejmych ludzi w polityce, a także że z pasją wierzył w Wielką Brytanię i jej przyszłość.

 • Rosyjski resort obrony: okręt USA próbował przekroczyć granicę Rosji na Morzu Japońskim
  on 15 października 2021 at 8:38 pm

  Niszczyciel Chafee amerykańskiej marynarki wojennej, który przebywa na Morzu Japońskim, podjął próbę przekroczenia granicy Rosji, jednak próbę tę udaremniła rosyjska jednostka Admirał Tribuc – oświadczyło w piątek ministerstwo obrony w Moskwie.

 • Christchurch zrywa umowę na “świadczenie usług magicznych” ze swoim czarodziejem
  on 15 października 2021 at 8:12 pm

  Nowozelandzkie miasto Christchurch zerwało kontrakt na czarowanie i promowanie miasta z oficjalnym magiem, zatrudnianym od 23 lat – poinformowała stacja BBC.

 • Wielka Brytania. Atak nożownika na brytyjskiego posła. David Amess nie żyje
  on 15 października 2021 at 8:10 pm

  Brytyjski poseł David Amess z rządzącej Partii Konserwatywnej został zamordowany w piątek tuż po południu w swoim okręgu wyborczym. 25-letni sprawca, który zadał mu kilka ciosów nożem, został aresztowany – podała policja hrabstwa Essex. To obywatel Wielkiej Brytanii pochodzenia somalijskiego – podała wieczorem stacja Sky News, powołując się na źródła.

 • Niemcy. Kanclerz Merkel: unijni partnerzy Polski powinni odejść od konfrontacji
  on 15 października 2021 at 7:49 pm

  – Unijni partnerzy Polski powinni odejść od konfrontacji, a zamiast tego rozmawiać z rządem w Warszawie, aby znaleźć rozwiązanie trudności we wzajemnych stosunkach – oświadczyła w piątek w Brukseli kanclerz Niemiec Angela Merkel.

 • USA. Eksperci podjęli decyzję o podaniu drugiej dawki szczepionki Johnson & Johnson
  on 15 października 2021 at 7:32 pm

  Komisja ekspertów, doradzająca Agencji Żywności i Leków (FDA), jednomyślnie poparła zatwierdzenie podawania drugiej dawki szczepionki Johnson & Johnson przeciwko Covid-19. Rekomendacja dotyczy osób powyżej 18. roku życia, będących co najmniej dwa miesiące po pierwszej dawce.

 • Koronawirus – Raport Dnia. Piątek, 15 października
  on 15 października 2021 at 7:30 pm

  USA po ponad roku otworzą granice. Zaszczepieni podróżni z wszystkich krajów będą mogli swobodnie podróżować do Stanów od 8 listopada. W Polsce z kolei przybywa zakażonych koronawirusem; władze rozważają kwestię lokalnych restrykcji. Wiadomo również, co z cmentarzami 1 listopada. Koronawirus – Raport Dnia.

 • Litwa. Wśród nielegalnych imigrantów z Białorusi osoby związane z organizacjami terrorystycznymi
  on 15 października 2021 at 5:40 pm

  Wśród nielegalnych migrantów, którzy trafili na Litwę, są osoby mające związki z terroryzmem – poinformowały władze w Wilnie. Zidentyfikowano ponad 10 takich osób, niektóre już zostały deportowane – podały.

 • Hiszpania. Były biskup po trzech miesiącach od ustąpienia z funkcji, chce się ożenić
  on 15 października 2021 at 5:16 pm

  Biskup diecezji Solsona koło Lleidy w hiszpańskiej Katalonii, 52-letni Xavier Novell, który w sierpniu nieoczekiwanie zrezygnował ze swojej funkcji, złożył w urzędzie stanu cywilnego w Surii koło Barcelony dokumenty w celu zawarcia związku małżeńskiego – poinformowały źródła sądowe.

 • Niemcy. Ciało kobiety zaginionej podczas powodzi na zachodzie RFN znalezione w Rotterdamie
  on 15 października 2021 at 3:12 pm

  W Rotterdamie w Holandii znaleziono zwłoki kobiety z doliny rzeki Ahr w Nadrenii-Palatynacie, która zaginęła podczas powodzi na zachodzie Niemiec w lipcu tego roku. Rzeka Ren poniosła ciało na odległość ponad 300 km – informuje w piątek dziennik Bild.

 • Biały Dom. Jest decyzja w sprawie podróży do Stanów Zjednoczonych. Padła konkretna data
  on 15 października 2021 at 2:42 pm

  Zaszczepieni podróżni ze wszystkich krajów będą mogli swobodnie podróżować do USA od 8 listopada – ogłosił w piątek Biały Dom. Oznacza to ponowne otwarcie granic Stanów Zjednoczonych dla podróżnych m.in. z Unii Europejskiej po ponad roku przerwy.

 • Norwegia. Zabił z łuku pięć osób. Pojawiły się informacje w sprawie prawdopodobnej przyczyny ataku
  on 15 października 2021 at 2:16 pm

  Choroba psychiczna 37-letniego Duńczyka Espena Andersena Brathena prawdopodobnie przyczyniła się do zabicia przez niego w środę strzałami z łuku pięciu osób oraz zranienia trzech w Kongsbergu pod Oslo – przekazała w piątek na konferencji prasowej norweska policja.

 • Chiny. Wyrok śmierci za spalenie byłej żony, blogerki, podczas transmisji na żywo
  on 15 października 2021 at 1:51 pm

  Sąd w Chinach skazał na karę śmierci mężczyznę uznanego za winnego brutalnego zabójstwa swojej byłej żony, popularnej blogerki Lamu. Miał ją polać benzyną i podpalić w czasie, gdy prowadziła transmisję na żywo w mediach społecznościowych.

 • Holandia. 22-latek chciał zamordować premiera i królową. Został aresztowany
  on 15 października 2021 at 1:08 pm

  Holenderska prokuratura poinformowała o aresztowaniu przez policję 22-latka tureckiego pochodzenia, który planował zabójstwo premiera Marka Ruttego. Media ujawniły, że chciał ona także zamordować królową Maksimę.

 • Niemcy. Chcą odbudować pomnik Bismarcka na Łużycach. “Żelazny kanclerz” chciał “wytępić” Polaków
  on 15 października 2021 at 12:40 pm

  Stowarzyszenie chóralne z Budziszyna chce ponownie postawić pomnik Bismarcka na szczycie łużyckiej góry Czorneboh. Projekt spotyka się z silną krytyką. Instytut Serbołużycki, przypomina, że polityka Bismarcka skierowana była m.in. przeciwko Polakom, o których pisał, że należy ich wytępić.

 • Afganistan. Co najmniej 33 ofiary eksplozji w meczecie w Kandaharze
  on 15 października 2021 at 12:23 pm

  Liczba ofiar piątkowej eksplozji, do której doszło w szyickim meczecie w Kandaharze, na południu Afganistanu, wzrosła do 33 zabitych i 73 rannych – przekazała agencja Reutera, powołując się na oficjalne talibskie źródła. Poprzedni bilans ofiar wynosił 16 zabitych i 32 rannych.

 • Kuba. Media: na granicy białorusko-polskiej są nasi obywatele
  on 15 października 2021 at 12:21 pm

  Na białorusko-polskiej granicy są obywatele Kuby, którzy wraz z innymi imigrantami z państw Azji i Afryki próbują dostać się na terytorium Unii Europejskiej – twierdzi niezależny kubański portal 14ymedio, nie precyzując ilu dokładnie Kubańczyków dotarło na polską granicę.

 • Watykan. Papież Franciszek: nie można żyć z zasiłków, praca daje godność
  on 15 października 2021 at 11:56 am

  O szlachetnym powołaniu przedsiębiorcy, który w sposób kreatywny stara się pomnażać bogactwo i dywersyfikować produkcję, umożliwiając jednocześnie tworzenie miejsc pracy mówił Franciszek do uczestników spotkania zorganizowanego przez Instytut Rozwoju Biznesu w Argentynie. Od czterech dekad angażuje się ono w integrację społeczną i rozwój gospodarczy w ojczyźnie papieża.

 • Norwegia. Sąd: sprawca ataku w Kongsbergu tymczasowo aresztowany
  on 15 października 2021 at 11:42 am

  Sprawcą środowego ataku w Kongsbergu pod Oslo, w którym zradykalizowany mężczyzna zabił strzałami z łuku pięć osób i ranił dwie, jest 37-letni Duńczyk Espen Andersen Brathen – podała w czwartek norweski dziennik VG. Według gazety miał on problemy psychiczne. Norweskie służby specjalne PST uznały ten atak za akt terroru.

 • Kenia. Dzieciobójca uciekł policji. Został zabity przez mieszkańców wioski
  on 15 października 2021 at 10:23 am

  Masten Wanjala podejrzany o uprowadzenie i zabójstwo 14 chłopców został znaleziony martwy w miejscowości Bungoma w Kenii. Według informacji policji został rozpoznany i śmiertelnie pobity przez miejscowych. Wanjala uciekł z komisariatu policji w środę. Tego dnia miał stanąć przed sądem. Przeważyło prawo dżungli stosowane przez zirytowanych mieszkańców – przekazała kenijska policja.

 • Stolica Grecji pod wodą. “Ateny bezbronne i skazane na łaskę pogody”
  on 15 października 2021 at 10:00 am

  Bezbronne miasto skazane na łaskę pogody – piszą greckie media o stolicy kraju Atenach po uderzeniu frontu deszczowego Ballos. W czwartek spadło tam tyle wody, ile normalnie pada w ciągu kwartału, a ulice zamieniły się w rzeki. Podtopionych zostało setki domów. W piątek w mieście zamknięte są szkoły i urzędy. Władze zaleciły pozostanie w domach i ostrzegły, że to nie koniec gwałtownych zjawisk.

 • Włochy. Przepustki sanitarne we wszystkich miejscach pracy. Media ostrzegają przed chaosem
  on 15 października 2021 at 9:22 am

  Kolejki na testy na obecność koronawirusa i ponowny wzrost liczby szczepień, wyścig po przepustkę COVID-19 w ostatniej chwili – tak prasa we Włoszech opisuje godziny poprzedzające wejście w życie w piątek obowiązku posiadania paszportu sanitarnego przez wszystkich pracujących. Pierwsze protesty pojawiły się już w piątek rano. W kraju zmobilizowano siły porządkowe, by nie dopuścić do paraliżu.

 • USA. Właściciel mobilnego laboratorium metamfetaminy zatrzymany
  on 15 października 2021 at 9:21 am

  Policjanci z Phoenix zatrzymali producenta metamfetaminy. Mężczyzna narkotyki wytwarzał w specjalnym laboratorium, które uruchomił w swoim kamperze. 38-latek został aresztowany.

 • USA. Syn zdetonował ładunek wybuchowy w szkole, a ojciec trafił za to do więzienia
  on 15 października 2021 at 9:06 am

  Dawid Saylor, którego 16-letni syn zdetonował ładunek wybuchowy domowej roboty w szkole w zachodnim Michigan, został skazany na cztery lata więzienia. Mężczyźni znaleźli wspólne hobby, jakim było konstrukcja bomb. Po eksplozji nastolatek stracił oba kciuki, rannych zostało też kilka innych osób. – Miał szczęście, że nie wydarzyło się nic gorszego – powiedziała sędzia podczas rozprawy.

 • Białoruś. Użytkownicy Telegrama mogą być uznani za terrorystów
  on 15 października 2021 at 8:24 am

  MSW Białorusi zapowiedziało, że administratorzy i użytkownicy kanałów i czatów internetowych uznanych przez władze za ekstremistyczne mogą być uznani za członków organizacji ekstremistycznych i pociągnięci do odpowiedzialności karnej. Stosowny artykuł przewiduje karę do siedmiu lat więzienia.

 • Indie znoszą lockdown na granicach. Turystyka dla zaszczepionych
  on 15 października 2021 at 8:02 am

  Od piątku do Indii mogą wjeżdżać w pełni zaszczepieni przeciw COVID-19 zagraniczni turyści przybywający do tego kraju lotami czarterowymi. Z powodu pandemii granice Indii były zamknięte dla turystów od marca 2020 r., gdy w kraju wprowadzono pierwszy lockdown.

 • Mateusz Morawiecki: “Świat wychodzi z pandemii, ale wchodzi w epokę niepewności”
  on 15 października 2021 at 7:39 am

  Silna gospodarka jest ważna dla bezpieczeństwa obywateli – oświadczył polski premier Mateusz Morawiecki w tekście opublikowanym w piątek w węgierskim dzienniku Magyar Hirlap, przedstawiając przykład działań podjętych w Polsce.

 • USA. Robert Durst skazany na dożywocie. “Oczywiście, zabiłem ich”
  on 15 października 2021 at 6:11 am

  Pochodzący z rodziny magnatów nieruchomości 78-letni multimilioner Robert Durst został w czwartek skazany przez sąd w Kalifornii na dożywotnie więzienie bez możliwości zwolnienia warunkowego za zamordowanie swojej przyjaciółki Susan Berman w 2000 roku.