17 października 2021

Centrum Miasta

Sami tworzymy internet

TVN24

Wiadomości z kraju – najnowsze informacje z Polski – TVN24 Czytaj najnowsze wiadomości z kraju i oglądaj wideo w portalu TVN24! U nas zawsze aktualne informacje z Polski, relacje na żywo i wiele więcej.

 • Los dzieci z Michałowa. Jazydzki aktywista: część dzieci migrantów jest bezpieczna
  on 16 października 2021 at 10:44 pm

  Murad Ismael, jazydzki aktywista monitroujący sytuację migrantów na granicy polsko-białoruskiej, przekazał w mediach społecznościowych, że troje dzieci z grupy koczujących migrantów jest bezpiecznych. To najprawdopodobniej te dzieci, które pod koniec września przebywały w Michałowie, a wobec których Straż Graniczna zastosowała procedurę push back i odstawiła na granicę z Białorusią.

 • Donald Tusk: nie mam najmniejszych wątpliwości, że Polska w Unii to nigdy nie był i dziś też nie jest plan Kaczyńskiego
  on 16 października 2021 at 8:00 pm

  Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego w ubiegłym tygodniu w całej Polsce odbyły się masowe prounijne manifestacje. “Ludzie na ulice wyszli nie dlatego, że ich o to poprosiłem, ale bo głęboko wierzą w to, że bycie częścią Unii Europejskiej leży w interesie Polski i ich własnym” – uznał Donald Tusk, jeden z inicjatorów demonstracji, w sobotnim wywiadzie dla “Gazety Wyborczej”. Lider Platformy Obywatelskie odniósł się także do rosnącej inflacji i wzroście cen. “Intuicja mi mówi, że zamiast męskich decyzji, które ratowałyby portfele Polaków, wciąż będziemy musieli słuchać, że to wszystko wina Tuska” – ocenił.

 • Wiesław P. – tajemniczy przyjaciel arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia
  on 16 października 2021 at 6:49 pm

  Wieloletni biskup polowy Wojska Polskiego Sławoj Leszek Głódź stał się nieformalnym patronem Krajowej Administracji Skarbowej. To on jako metropolita gdański poświęcił sztandar nowej służby, kierowanej wówczas przez Mariana Banasia. Przewodnikiem w świecie zakulisowych powiązań jest Wiesław P. ps. Wicek. W jego układzie towarzysko-biznesowym stykały się światy mafii, polityki, duchowieństwa oraz wojska, w tle zaś były największe afery ostatnich dziesięcioleci. Reportaż Bertolda Kittela “Tajemniczy przyjaciel arcybiskupa Głódzia”.

 • Jarosław Kaczyński zapowiada reformę w strukturze sądów. Izabela Leszczyna i Jan Maria Jackowski komentują
  on 16 października 2021 at 6:35 pm

  Lider PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział w sobotę kolejny etap zmian w sądownictwie, obejmujący między innymi struktury wymiaru sprawiedliwości. Czy może się z tym wiązać weryfikacja sędziów? – Trudno mi powiedzieć, nie mając projektów, co dokładnie w tych reformach będzie – zastrzegł w “Faktach po Faktach” senator Jan Maria Jackowski (klub PiS). Posłanka Izabela Leszczyna (Koalicja Obywatelska) oceniła zaś, że “jeśli Kaczyński będzie parł do tej reformy, którą zapowiedział, to chaos w sądach się tylko pogłębi”.

 • Profesor Hausner: Nie da się stale stymulować gospodarki wysokimi wydatkami. Kiedyś musi przyjść kres takiej polityki
  on 16 października 2021 at 6:20 pm

  Wzrost podatków to wynik tego, że przez długi czas rząd, budując swoje poparcie społeczne, wydatkował ponad możliwości gospodarki – powiedział w “Faktach po Faktach” w TVN24 ekonomista, profesor Jerzy Hausner. – Nie nazywam tego polityką społeczną, raczej polityką wyborczą – stwierdził. Tłumaczył, że “nie da się stale stymulować gospodarki wysokimi wydatkami konsumpcyjnymi”.

 • 37. Warszawski Festiwal Filmowy. Przyznano nagrody konkursowe
  on 16 października 2021 at 4:56 pm

  Film Bogdana George’a Apetriego “Cud” zdobył Warsaw Grand Prix w Konkursie Międzynarodowym podczas 37. Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Statuetkę za reżyserię przyznawaną w tej samej kategorii otrzymali Rodrigo Plá i Laura Santullo za “Ten drugi tom”. Fani kina jeszcze do niedzieli mogą podziwiać filmy z całego świata w ramach 37. WFF.

 • Uderzył w drzewo, 22-letni kierowca zginął na miejscu
  on 16 października 2021 at 3:58 pm

  Na drodze pomiędzy Miechowem a Domasłowem (Wielkopolska) 22-latek stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w drzewo. Kierowca zginął na miejscu.

 • Zakrwawione ciało kobiety w samochodzie
  on 16 października 2021 at 3:11 pm

  Zakrwawione ciało 32-letniej kobiety w samochodzie znaleziono w piątek w nocy w jednej z miejscowości gminy Trzebieszów (Lubelskie). Z uwagi na dobro śledztwa, policja nie udziela obecnie więcej informacji.

 • Straż Graniczna: 70-osobowa grupa cudzoziemców próbowała forsować polsko-białoruską granicę
  on 16 października 2021 at 2:55 pm

  Straż Graniczna poinformowała w sobotę w mediach społecznościowych, że “70-osobowa grupa cudzoziemców próbowała w piątek forsować granicę polsko-białoruską”. Jak podano, do zdarzenia doszło na odcinku ochranianym przez Placówkę Straży Granicznej w Mielniku.

 • Kaczyński o planowanych zmianach w sądownictwie. Przymusiński: to ucieczka do przodu
  on 16 października 2021 at 2:46 pm

  Wicepremier, prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński przedstawił w sobotę założenia nowych zmian w sądownictwie, przygotowywanych przez PiS. Proponowane zmiany komentował na antenie TVN24 rzecznik Stowarzyszenia Sędziów Polskich “Iustitia” Bartłomiej Przymusiński. – To jest próba ucieczki do przodu, która niestety skończy się dla polskich obywateli jeszcze większym chaosem, jeszcze większym zamieszaniem – przekonywał.

 • Zastępczyni RPO o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy i kryzysie migracyjnym
  on 16 października 2021 at 2:12 pm

  Sześcioro dzieci w różnym wieku, razem z osobami dorosłymi, trafiło w piątek do szpitala w Hajnówce. Po badaniach zostali zabrani przez Straż Graniczną do strefy stanu wyjątkowego. Zastępczyni Rzecznika Praw Obywatelskich doktor Hanna Machińska zapewniła w TVN24, że instytucja przygląda się wszystkim sprawom, interesuje się wszystkimi osobami dorosłymi i dziećmi przebywającymi w szpitalu w Hajnówce. Dodała, że sytuacja szpitala jest bardzo trudna.

 • Dziki chciały sforsować ogrodzenie. Zaklinowały się
  on 16 października 2021 at 2:06 pm

  W pobliżu stacji kolejowej w miejscowości Janówek (powiat nowodworski) cztery dziki próbowały sforsować ogrodzenie biegnące wzdłuż nasypu. Zwierzęta zaklinowały się pomiędzy prętami. Uwolnili je strażacy ochotnicy.

 • Kot przebiegał drogą i wpadł pod auto. Przeżył, ale zakleszczył się pod maską
  on 16 października 2021 at 12:56 pm

  W Piasecznie kierująca autem osobowym uderzyła w przebiegającego przez jezdnię kota. Zwierzę przeżyło, ale zaklinowało się pod maską. Ostatecznie kota udało się wyciągnąć policjantowi z drogówki.

 • Strażnicy graniczni przywieźli do szpitala w Hajnówce kilkoro dzieci i nastolatków. Po badaniach zostali zabrani
  on 16 października 2021 at 10:51 am

  Kilkoro dzieci i nastolatków, razem z osobami dorosłymi, Straż Graniczna przewiozła w piątek do szpitala w Hajnówce (Podlaskie). Jak przekazał rzecznik placówki, jest to rodzina. Po badaniach zostali zabrani przez strażników i przejechali przez granicę strefy zamkniętej przy Białowieży.

 • Na przystanku zaatakował ich nożownik. “Mężczyzna bronił żony, oboje w ciężkim stanie trafili do szpitala”
  on 15 października 2021 at 7:49 pm

  W Oleśnicy na Dolnym Śląsku 36-letni mężczyzna zaatakował nożem kobietę i mężczyznę. Został już zatrzymany. Rzeczniczka szpitala w Oleśnicy przekazała, że małżeństwo jest w ciężkim stanie.

Wiadomości ze świata – najnowsze informacje ze świata – TVN24 Czytaj najnowsze wiadomości ze świata i oglądaj wideo w portalu TVN24! U nas zawsze aktualne informacje z Polski, ze świata, relacje na żywo i wiele więcej.