31 lipca 2021

Centrum Miasta

Sami tworzymy internet

TVN24

Wiadomości z kraju – najnowsze informacje z Polski – TVN24 Czytaj najnowsze wiadomości z kraju i oglądaj wideo w portalu TVN24! U nas zawsze aktualne informacje z Polski, relacje na żywo i wiele więcej.

 • Szczepienia na COVID-19 w Polsce. Doktor Grzesiowski o “alternatywie objętej obowiązkiem”
  on 31 lipca 2021 at 7:42 pm

  Goście “Faktów po Faktach” mówili o pandemii COVID-19 i sytuacji wokół szczepień w Polsce. Doktor Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej do spraw COVID, odniósł się do możliwości wprowadzenia obowiązku szczepień przeciwko koronawirusowi. Doktor Aneta Afelt z Interdyscyplinarnego Centrum Modelowania Matematycznego i Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego oceniła możliwy moment przyjścia czwartej fali pandemii w Polsce.

 • Podwyżki pensji polityków? Profesor Orłowski: powiem coś niepopularnego
  on 31 lipca 2021 at 6:34 pm

  To jest olbrzymia skokowa podwyżka, zwłaszcza w tych czasach pocovidowych – ocenił w sobotnich “Faktach po Faktach” ekonomista Rafał Mundry, komentując zwiększenie pensji wiceministrów. Profesor Witold Orłowski stwierdził, że osoby pełniące ważne funkcje publiczne “powinny mieć przyzwoite wynagrodzenia”.

 • 77. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Uroczystości i apel poległych na placu Krasińskich
  on 31 lipca 2021 at 5:53 pm

  W sobotę na placu Krasińskich w Warszawie odbywają się uroczystości w przeddzień 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Prezydent Andrzej Duda powiedział w przemówieniu, że “powstańcy byli gotowi zapłacić każdą cenę”. – Włącznie z życiem, żeby odzyskać wolność, żeby odzyskać swoje miasto i swoja ojczyznę – dodał. W czasie uroczystości przemawiał też powstaniec warszawski Jerzy Józef Mindziukiewicz. – Apelujemy do wszystkich młodych, aktywnych ludzi: dbajcie i walczcie o te wartości – mówił. Głos zabrał również prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Odbył się także apel poległych.

 • Polowania na nosorożce, handel rogami i były starosta. Prokuratura: wyjazdy były sponsorowane, skusili się
  on 31 lipca 2021 at 3:33 pm

  O nielegalny obrót rogami nosorożca białego prokuratura w Opolu oskarżyła 10 osób, a wobec kolejnych 23 skierowała do sądu w Rybniku wnioski o skazanie bez procesu lub warunkowe umorzenie. Wśród tych ostatnich jest Wojciech P., były starosta, a obecnie przewodniczący rady powiatu myszkowskiego, równocześnie naczelny lekarz w tym powiecie. – Był raz na polowaniu w RPA, przyznał się do tego – mówi prokurator.

 • Politycy i ludzie kultury składają gratulacje złotej sztafecie
  on 31 lipca 2021 at 3:26 pm

  Po zdobyciu pierwszego złotego medalu dla Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio do polskiej sztafety mieszanej 4×400 metrów popłynęły gratulacje od osób ze świata polityki i kultury. Wpisy o sukcesie polskich biegaczek i biegaczy zamieścili między innymi prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, politycy opozycji czy chargé d’affaires ambasady USA w Polsce Bix Aliu.

 • W Katowicach autobus miejski zderzył się z samochodem osobowym
  on 31 lipca 2021 at 2:56 pm

  W Katowicach, na wyjeździe w kierunku Chorzowa, autobus komunikacji miejskiej zderzył się z samochodem osobowym. Nikomu nic się nie stało. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Informację i zdjęcia otrzymaliśmy na Kontakt 24.

 • Policjant potrącił 78-letnią kobietę na przejściu dla pieszych. Jechał nieoznakowanym radiowozem
  on 31 lipca 2021 at 2:41 pm

  78-letnia kobieta trafiła do szpitala po tym, gdy na przejściu dla pieszych w Skarżysku-Kamiennej (Świętokrzyskie) potrącił ją nieoznakowany radiowóz. Policjant, który kierował pojazdem, był na służbie i trzeźwy. Okoliczności zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.

 • Dwa podobne włamania na dwóch krańcach Polski. Skradziono łącznie ponad 20 laptopów
  on 31 lipca 2021 at 2:33 pm

  W salonach komputerowych we Wrocławiu i Gdańsku w ciągu kilku dni doszło do bliźniaczych włamań. Jak widać na nagraniach z monitoringu, w obu przypadkach dwóch mężczyzn w środku nocy wchodzi frontowymi drzwiami i w nieco ponad minutę ucieka z łupem. Skradziono łącznie ponad 20 laptopów wartych prawie 100 tysięcy złotych. Pracownicy i właściciele sklepów uważają, że sprawcami obu napadów najprawdopodobniej są te same osoby. Policja bada okoliczności obu przestępstw i nic na razie nie przesądza.

 • Uroczyste posiedzenie Rady Warszawy. Wręczono medale honorowego obywatela
  on 31 lipca 2021 at 2:32 pm

  Podczas uroczystego posiedzenia Rady Warszawy wręczono medale honorowego obywatela. Za 2021 rok otrzymali je Jolanta Brzeska i prof. Andrzej Rzepliński. Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski powiedział, że Brzeska jest “sumieniem dla nas wszystkich”. W imieniu zamordowanej działaczki medal odebrała jej córka.

 • “Borkoś” odzyskał niebieskie światła. Teraz może patrolować nie tylko stołeczne ulice, ale też Wisłę
  on 31 lipca 2021 at 2:19 pm

  Ratownik na motoambulansie “Borkoś”, na którego ktoś doniósł, że nie ma prawa używać sygnałów uprzywilejowania, odzyskał niebieskie światła. W rozmowie z tvnwarszawa.pl wyjaśnił, jak udało mu się to zrobić i zapowiedział, że teraz będzie można spotkać go nie tylko na lądzie, ale również na wodzie.

 • Żagle 2021 w Szczecinie. Oprócz zwiedzania statków, można skorzystać ze szczepień
  on 31 lipca 2021 at 2:06 pm

  Od piątku przez cały weekend w Szczecinie można podziwiać i zwiedzać statki w ramach imprezy Żagle 2021. Oprócz mnóstwa żeglarskich atrakcji, organizatorzy zapewnili też mobilny punkt szczepień, gdzie każdy może przyjąć jednodawkowy preparat Johnson & Johnson. Wystarczy dowód osobisty.

 • Na Pomorzu w sobotę wszystkie kąpieliska bez sinic
  on 31 lipca 2021 at 1:42 pm

  Wszystkie kąpieliska nad morzem i nad jeziorami w województwie pomorskim nadają się do kąpieli – poinformował Główny Inspektorat Sanitarny. W sobotę na żadnym z nich nie stwierdzono zakwitów sinic.

 • Punkty szczepień w 10 kościołach na Mazowszu
  on 31 lipca 2021 at 1:34 pm

  Niedzielna akcja szczepień na Mazowszu. Tym razem wojewoda postawił na współpracę z duchownymi. Zorganizował dziesięć punktów szczepień w parafiach.

 • Zaparkował tak niefortunnie, że auto zsunęło się na torowisko i blokowało przejazd tramwajom
  on 31 lipca 2021 at 1:10 pm

  Na Wolskiej źle zaparkowane auto zsunęło się na torowisko i zablokowało przejazd tramwajom. Jak podaje nasz reporter, przez około pół godziny składy nie kursowały w kierunku Bemowa.

 • Ostatni dzień Pol’and’Rock Festival. Jerzy Owsiak o “festiwalu światowym”, przysięga oraz “krzyk dla Białorusi”
  on 31 lipca 2021 at 12:59 pm

  Sobota to ostatni dzień Pol’and’Rock Festival 2021. Jerzy Owsiak, prezes zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, mówił podczas konferencji, że w ciągu 26 lat festiwal nabrał “wizerunek festiwalu światowego”. Ostatni dzień festiwalu to nie tylko koncerty takich wokalistów, jak Kasia Kowalska czy Pidżama Porno, ale także wygłoszenie przysięgi festiwalowiczów oraz “krzyk dla Białorusi”.

Wiadomości ze świata – najnowsze informacje ze świata – TVN24 Czytaj najnowsze wiadomości ze świata i oglądaj wideo w portalu TVN24! U nas zawsze aktualne informacje z Polski, ze świata, relacje na żywo i wiele więcej.