28 lutego 2021

Centrum Miasta

Sami tworzymy internet

TVN24

Wiadomości z kraju – najnowsze informacje z Polski – TVN24 Czytaj najnowsze wiadomości z kraju i oglądaj wideo w portalu TVN24! U nas zawsze aktualne informacje z Polski, relacje na żywo i wiele więcej.

 • Ministerstwo Zdrowia wydało rekomendację w sprawie szczepionki AstraZeneki
  on 27 lutego 2021 at 9:30 pm

  Szczepionka przeciw COVID-19 firmy AstraZeneca może być podawana osobom do 69. roku życia – zaopiniowało Ministerstwo Zdrowia. Wcześniej rekomendację w tej sprawie wydała także Rada Medyczna działająca przy premierze. Dotychczas zalecane było stosowanie tego preparatu u osób do 65. roku życia.

 • “Na pewno będą się zastanawiać w PiS-ie, dlaczego ten artykuł się teraz ukazał, komu służy, kto go inspirował”
  on 27 lutego 2021 at 8:03 pm

  Kolejny raz mamy do czynienia z sytuacją, w której przy pomocy nagrań próbuje się sterować polską sceną polityczną – ocenił w sobotnich “Faktach po Faktach” były senator Prawa i Sprawiedliwości Aleksander Bobko, komentując sprawę tak zwanych taśm Obajtka, ujawnionych przez “Gazetę Wyborczą”. Były rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy Krzysztof Łapiński ocenił, że “wielu wyborców Prawa i Sprawiedliwości o tym nie przeczyta, albo jak przeczyta, to powie, że to jest atak ‘Gazety Wyborczej’ na jednego z naszych”.

 • “To nie chęć leczenia choroby nowotworowej, ale niepowstrzymana ochota zarabiania pieniędzy”
  on 27 lutego 2021 at 7:48 pm

  Śmiertelna choroba wzmaga instynkt przeżycia. Pacjenci onkologiczni i ich rodziny zrobią wszystko, by ratować zagrożone życie. Muszą jednak uważać, bo oprócz nowotworu czyha na nich wiele innych niebezpieczeństw. Na rynku medycyny alternatywnej działają lekarze, którzy przepisują niezweryfikowane naukowo metody, biorąc za to olbrzymie pieniądze. Reporter “Superwizjera” od kilku miesięcy przyglądał się praktykom klinik tak zwanej medycyny integralnej. Rozmawiał z pacjentami oraz rodzinami tych, którzy przegrali walkę z chorobą. Relacje z przebiegu alternatywnych terapii w reportażu Michała Fui “Zarobić na chorych na raka”.

 • “Dzisiaj nie możemy patrzeć na problem pandemii wyłącznie jako na problem medyczny”
  on 27 lutego 2021 at 7:37 pm

  Kiedy wycinamy deszczowe lasy w Amazonii, przygotowujemy sobie niezłe problemy na przyszłość, także jeśli chodzi o możliwości rozwoju epidemii – powiedział w “Faktach po Faktach” profesor Jacek Juszczyk. Zwrócił uwagę, że na rozwój chorób zakaźnych wpływają zmiany klimatyczne, które doprowadzają do migracji zwierząt i zbliżania się ich do siedlisk ludzkich. 

 • Były senator PiS wymieniany wśród kandydatów opozycji na prezydenta Rzeszowa. Aleksander Bobko odpowiada
  on 27 lutego 2021 at 7:30 pm

  Po rezygnacji wieloletniego prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca wydłuża się lista potencjalnych kandydatów na jego następcę. Wśród nich pojawił się też, nieoficjalnie wymieniany przez polityków związanych z Koalicją Obywatelską, były senator PiS Aleksander Bobko. – Wybór dobrego prezydenta miasta bardzo leży mi na sercu. Jeżeliby się okazało, że moja osoba może być pomocna i mogę mieć możliwość zrobienia czegoś dla Rzeszowa, to kto wie – skomentował on sam w sobotnich “Faktach po Faktach”.

 • Likwidator w redakcji w asyście policji i ślusarza. “Zarzyna się jedną z ostatnich niezależnych gazet regionalnych”
  on 27 lutego 2021 at 6:12 pm

  Wymienione zamki i wyniesione pudła pełne dokumentów. Takie były efekty pojawienia się w sobotę rano w lubelskiej redakcji “Dziennika Wschodniego” likwidatora w asyście policji i ślusarzy. Wydawca dziennika – spółka Corner Media – jest w procesie likwidacji. Dziennikarze nie zostali wpuszczeni do środka, nie mogli zabrać swoich rzeczy. Wyznaczony przez sąd likwidator Leszek Kukawski przekonywał, że w trakcie czynności “żadna tajemnica nie została złamana”. – Działamy zgodnie z prawem prasowym – zapewnił.

 • Czy maseczkę chirurgiczną można wyprać i nosić ponownie? Czego nie powiedział japoński noblista? Odpowiada “Koronawirus Konkret24”
  on 27 lutego 2021 at 5:53 pm

  Maseczek chirurgicznych możemy używać tylko od dwóch do czterech godzin bez przerwy, a następnie należy je wyrzucić. Podczas prania ulegają uszkodzeniu, a wiec przestają filtrować – tłumaczył w programie “Koronawirus Konkret24” w TVN24 dr Paweł Grzesiowski, ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej do spraw walki z COVID-19. Gabriela Sieczkowska z portalu Konkret24 sprawdziła, czy japoński noblista rzeczywiście powiedział, że koronawirus został sztucznie wytworzony w Chinach.

 • Wjechał do rzeki. Nie potrafił powiedzieć, czy podróżował sam
  on 27 lutego 2021 at 5:45 pm

  Kierowca auta, które wpadło do Noteci, w wydychanym powietrzu miał dwa promile alkoholu – przekazała Komenda Powiatowa Policji w Nakle. 28-latek odpowie za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym. Samochód udało się wyciągnąć na brzeg. Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna podróżował sam.

 • Komunista czy agent ideologiczny prawicy? Jego książka “burzy lewicowe i prawicowe mity”
  on 27 lutego 2021 at 5:44 pm

  System pańszczyźniany formułował pewne relacje władzy, które do dzisiaj są żywe w społeczeństwie polskim – mówi Adam Leszczyński w rozmowie z Maxem Cegielskim. Autor “Ludowej historii Polski” burzy lewicowe i prawicowe mity. – Ta książka jest o ciągłości, o pewnych wzorach, modelach panowania, redystrybucji władzy wewnątrz społeczeństwa polskiego – zdradza w najnowszym wydaniu “Xięgarni”.

 • Krzyż harcerski, Order Virtuti Militari i mundur. Pamiątki po dowódcy Batalionu “Zośka” trafią do muzeum
  on 27 lutego 2021 at 3:33 pm

  Synowie kapitana Ryszarda Białousa przekazali ministerstwu kultury pamiątki po zasłużonym ojcu. Wśród nich znalazły się: krzyż harcerski, Order Virtuti Militari, mundur service dress oraz płaskorzeźba Matki Boskiej Ostrobramskiej. Rzeczy dowódcy Batalionu “Zośka” trafią do Muzeum Historii Polski.

 • Uczcili pamięć 79 ofiar oddziału “Burego”. “To jest nasz obowiązek”
  on 27 lutego 2021 at 2:51 pm

  Mieszkańcy Hajnówki (województwo podlaskie) i Obywatele RP uczcili pamięć 79 osób zamordowanych w trakcie pacyfikacji wsi przez oddział Romualda Rajsa “Burego”. – Wszystkim ofiarom to się od nas należy. Żebyśmy chociaż w taki sposób bronili pamięci tych osób – mówił jeden z uczestników obchodów. Policja, choć przyznaje, że nie odnotowała zbiorowego zakłócenia porządku, to – jak informuje reporter TVN24 – zatrzymała kilka osób.

 • Prowadziła po narkotykach, bez prawa jazdy, ubezpieczenia i ważnego przeglądu auta
  on 27 lutego 2021 at 2:26 pm

  Na widok radiowozu zaczęła wykonywać gwałtowne manewry i łamać przepisy – relacjonuje rzeczniczka policji z Żagania. Mowa o 25-latce, która uciekała przed patrolem najpierw samochodem, a kiedy skończyła się droga – pieszo. Po zatrzymaniu okazało się, że kobieta była pod wpływem środków odurzających.

 • Policjanci przyjechali do wypadku, w aucie obok ktoś zasłabł. Zaczęli reanimację
  on 27 lutego 2021 at 2:01 pm

  Policjanci przyjechali do wypadku na ulicy Powstańców Śląskich. Nagle podbiegł do nich przechodzień i powiedział: w aucie po drugiej stronie ulicy ktoś zasłabł. Funkcjonariusze zaczęli reanimować kierowcę.

 • “W tym momencie był kłusownikiem, nie myśliwym”. Jest oskarżony o zastrzelenie Kosego, stanie przed sądem
  on 27 lutego 2021 at 1:45 pm

  Do Sądu Rejonowego w Zamościu (Lubelskie) trafił akt oskarżenia przeciwko 42-latkowi z powiatu biłgorajskiego, który miał zastrzelić wilka Kosego. Zwierzę było objęte projektem badawczym i opiekowało się szczeniakami. Oskarżony jest członkiem koła łowieckiego dzierżawiącego teren, na którym wilk padł. 

 • Trzyletnia Hania nie żyje, “miesiącami była bita”. Ziobro: prokurator będzie się domagać najsurowszej kary
  on 27 lutego 2021 at 1:44 pm

  Prokuratorzy ze Świdnicy (województwo dolnośląskie) badają, jak doszło do śmierci trzyletniej Hani z Kłodzka. Matka dziewczynki i jej partner usłyszeli zarzuty znęcania się ze szczególnym okrucieństwem i zabójstwa trzylatki. “Ostatniego dnia jej życia, sprawca, silnie kopnął dziecko w brzuch. Za takie bestialstwo prokurator będzie się domagać najsurowszej kary” – zapowiedział w mediach społecznościowych Zbigniew Ziobro, minister sprawiedliwości i prokurator generalny.

Wiadomości ze świata – najnowsze informacje ze świata – TVN24 Czytaj najnowsze wiadomości ze świata i oglądaj wideo w portalu TVN24! U nas zawsze aktualne informacje z Polski, ze świata, relacje na żywo i wiele więcej.